پارچه پافر عمده
پارچه پافر عمده

پارچه پافر عمده

کد محصول : 101
« فروش فقط بصورت عمده و حداقل فروش یک طاقه می باشد. »
مشخصات:
عرضمعمولا 150 سانتی متر
انواعطرح دار، کدر یا براق، نازک یا زخیم، هولوگرامی، آمبرودی، طرح لوزی، طرح مربع، طرح راه راه، طرح شش ضلعی
ویژگیعایق سرما، نرم، دارای پشم شیشه یا الیاف مصنوعی، چروک نمی شود، بدون کش
کاربردکاپشن، پافر، جلیقه بادی و ...
 توضیحات:

پارچه پافر چیست؟

پافر به انگلیسی puffer به معنی پف کننده که از ظاهر آن اقتباس شده است، نوعی پارچه چند لایه مخصوص فصول سرد است و اولین بار توسط جورج فینچ استرالیایی ابداع و به جهان عرضه شد، پافر به پارچه لحافی نیز معروف می باشد.

لایه های اصلی تشکیل دهنده پارچه پافر:

  • لایه داخلی از جنس پر، پشم و.. (لایه ضخیم)
  • لایه بیرونی از جنس نایلون یا پلی استر و.. (لایه نازک)

لایه داخلی:

هدف اصلی از اختراع پارچه پافر دستیابی به جنسی سبک در عین حال گرم است، بنابراین لایه درونی یا اصلی آن باید دارای منافذ نگهدارنده هوا که بهترین عایق گرماست باشد، از این رو موادی طبیعی مانند کرک و پشم حیوانات مختلف، پر غاز، پر اردک و .. یا مواد پرکننده مصنوعی مثل پشم شیشه به خوبی جوابگوی نیاز لایه داخلیست.

لایه خارجی:

همانند لایه داخلی، این لایه نیز باید سبک باشد، جنس پارچه استفاده شده در این لایه جدا از اینکه به عنوان یک آستر بیرونی برای حفظ استحکام و مقاومت پارچه پافر طراحی شده است ممکن است دارای خواص دیگری نیز باشد، مواردی مثل: خاصیت ضد آب بودن، مقاومت در برابر نفوذ باد به لایه درونی، جذب یا دفع نور و..

موارد استفاده پارچه پافر

به دلیل خصوصیاتی که از پارچه پافر در بالا ذکر شد، یعنی وزن سبک در کنار حفظ حرارت بدن، محصولات متنوعی از این پارچه با کاربردهای گوناگون طراحی و به بازار عرضه شده است.

افراد عادی، ورزش کاران، طبیعت گردان، کوهنوردان، گروه های امداد و نجات و موارد فراوانی که به طریقی با باد و سرما سرو کار دارند به خوبی با محصولات ساخته شده از پارچه پافر آشنا هستند.

شکل ظاهری

برای جلوگیری از گسیختگی و جابجایی مواد پرشده داخلی پافر، لایه ها با نخ هم رنگ لایه بیرونی به هم دوخته می شوند و معمولا اشکال هندسی مثل مربع، مستطیل، لوزی و یا خطوط صاف و مورب تشکیل میدهند.

پافرها با طرح ها و رنگ های مختلف، همچنین با ضخامت ها و جنس های متفاوت در دسترس هستند، نوع پافر مورد استفاده در لباس به کاربرد آن بستگی داشته و متناسب با نیاز مشتری و بازار، توسط تولید کننده انتخاب می گردد.

پارچه پافر دارای خاصیت کشسانی نیست بنابراین برای راحتی در پوشیدن لباس های دوخته شده با این نوع پارچه، معمولا از زیپ در جلوی لباس استفاده می شود.

نتیجه گیری:

با در نظر گرفتن نقاط ضعف این پارچه مثل ضخامت زیاد، نداشتن حالت کشی، استایل دهی سخت برای طراح و.. همچنین نقاط قوت مثل وزن سبک، عایق حرارت، قیمت مناسب و.. میتوان گفت که پافر یکی از بهترین انتخاب ها برای لباس های فصول سرد و بارانی سال است.

قیمت عمده پارچه پافر

با ما تماس بگیرید..

«« نمایش کامل مطلب »»